معدن گرانیت قرمز سارو

شرکت­های مهندسی نویان­ طرح پویا و شرکت سنگستان کومش، با بهره‌گیری از دانش جمعی از مهندسان با سابقه زمین­شناسی و معدن، شرکتهای بهره­بردار معدن گرانیت قرمز سارو می­باشند که بدلیل بهره­برداری مستقیم و عرضه آن بدون هرگونه واسطه و با بهره­گیری از تجارب فنی و ماشین­آلات متناسب در استخراج و فرآوری، دارای شرایط منحصر به فردی در عرضه با کیفیت و قیمت بسیار مناسب، در ابعاد و اشکال مختلف اعم از سنگ نما و کف و پله بصورت تایل و اسلب و سایر محصولات سنگی از همین نوع سنگ می­باشد.

شایان ذکر است که معادن سنگ تزئینی در غالب موارد بصورت سنتی و بدون هرگونه بهره­گیری علمی و توسط واسطه­ها به بازار عرضه می­گردد که همین امر سبب کاهش کیفیت پس از بهره­گیری در ساختمان گشته و کاهش مرغوبیت در طول زمان می‌شود. این مجموعه با رعایت تمامی نکات فنی و مهندسی، با ارائه محصولات خود بطور مستقیم به بازار برای اولین بار این امکان را فراهم می­آورد که محصولات خود را با بالاترین کیفیت و بدون واسطه و با مشاوره فنی مناسب، جهت بهره­گیری از سنگ به منظور مقاصد مختلف عرضه نماید..

معدن گرانیت قرمز سارو در ۲۰ کیلومتری شمال شرق سمنان با ذخیره تقریبی بیش از یک میلیون تن و شرایط ایده‌آل ازلحاظ کوپ‌دهی و فقدان درز و ترک، کیفیت و پلاک‌دهی مناسب، ظرفیت تولید بالا، استخراج و دسترسی آسان و  . . . یکی از پتانسیل‌های بسیار مناسب برای تولید و عرضه سنگ در ایران و صادرات محسوب می‌گردد.

سنگ گرانيت قرمز سارو بدليل ساز و کار تشکيل آن، هيچگونه آلاينده و تشعشات مضري براي سلامتي ندارد و به راحتي در محيطهاي داخلي ساختمان هم ميتوان از آن بهره برد.

سنگ گرانيت قرمز سارو جهت استفاده در نمای خارجي و محیط باز، مناسب بوده و  بر خلاف سنگهاي مرمريتي و تراورتن در مقابل عوامل جوي مانند تابش خورشيد، بارانهاي اسيدي، گازهاي موجود در هوا، يخزدگي، سايش وحرارت مستقیم و… مقاوم مي باشند و بي آنکه به زيبايي اش لطمه اي وارد شود سطح طبيعي خود را حفظ مي کند و لذا هزينه حفظ و نگهداري سنگ بسيار پايين است. از ويژگيهاي ديگر اين سنگ اينست که تغيير رنگ نمي دهد، گرد و غبار را جذب نمي کند، در برابر رطوبت مقاوم بوده و بنابراين در آب متلاشي يا حل نمي شود.

رنگ قرمز گرمترين رنگها مي باشد. رنگ قرمز در شرق نشانه انرژي، خوش بيني و شادمانيست. سنگ گرانيت قرمز سارو با دارا بودن تم قرمز و گلهاي متنوع سبب جلوگيري از يکنواختي مزمن و ایجاد خستگي شده و باعث ايجاد حس طبيعت زنده در محيط مي گردد.

در ادامه برخی از مشخصات اصلی چرخه تولید سنگ گرانیت قرمز سارو ارائه شده است:

معدن گرانیت قرمز سارو باذخیره مناسب و قابلیت تولید انبوه از شرایط ایده‌آل جهت طراحی و استخراج برخوردار بوده و در چند پله مجزا عملیات استخراج صورت می‌پذیرد. این معدن به دلیل دسترسی آسان به خطوط ارتباطی اصلی (جاده اصلی مشهد- سمنان- تهران، راه آهن تهران- مشهد) از شرایط ایده‌آل حمل و نقل برخوردار است. همچنین استفاده از تیم مهندسی متخصص و باتجربه در زمینه طراحی و استخراج موجب شده تا کلیه مراحل استخراج و برنامه‌ریزی تولید مطابق استانداردهای بین‌المللی با بالاترین راندمان و بهره‌وری صورت پذیرد.

سنگ گرانیت قرمز سارو عاری از درز و شکافهای موثر بر کیفیت توده سنگ بوده و از کوپ دهي ايده آل در شش وجه برش، قواره‌دهي درابعاد دلخواه مشتري و يکنواختي در رنگ و زمينه سنگ برخوردار می‌باشد که با استفاده از تجهيزات مدرن در استخراج با کیفیت و سرعت مناسب عملیات بهره ‌برداری آن صورت می‌پذیرد.

بهره‌گیری از کارخانه مجهز و مدرن واقع در شهرک صنعتی سمنان با قابليت فرآوري سنگ به صورت تايل و مصنوعات سنگي، به همراه تيم متخصص و باتجربه در امر فرآوري سنگ، موجب افزایش ظرفیت تولید سنگ در ابعاد و طرحهای مختلف در کاربریهای متنوع شده است. از سوی دیگر به سبب نزدیکی کارخانه به معدن، شهر و خطوط ارتباطي اصلي شرایطی مناسب جهت سفارش و حمل و نقل سنگ فرآوری شده ایجاد شده است.

عدم وجود درز و شکاف در کوپ‌های تولید شده معدن موجب شده تا فرآوری سنگ با بیشترین بازدهی و پلاک‌دهی همراه بوده و در کاربریهای مختلف از مقاومت و دوام بسیار بالایی برخوردار باشد. همچنین عدم تغيير کيفيت سنگ از جمله رنگ، جلا و شفافيت، مقاومت و ساير خصوصيات فیزیکی در مقابل رطوبت، بارانهای اسیدی و محلولهاي شيميايي، نور آفتاب و حرارت، این سنگ را از سایر سنگهای مرمریتی و تراورتنی متمایز ساخته است و جهت استفاده در  نمای خارجی و فضای شهری بسیار مناسب می‌باشد. از سوی دیگر این سنگ برخلاف سایر گرانیتهای معمول در بازار فاقد تشعشعات مضر ناشی از ترکیب کانی‌شناختی بوده و قابلیت استفاده در فضاهای داخلی ساختمان و غیره را دارا است.

به دلیل ویژگیهای مقاومتی، رنگ و سایر خصوصیات فیزیکی برتر این سنگ، از سایر محصولات آن می‌توان در فضای سبز، تولید المان‌های سنگی، سنگ‌فرش، کوبیک، تیشه‌ای و آنتیک و . .  بهره گرفت.

اشتراک مطالب در: