شرکت سنگستان کومش، تنها شرکت تولید و عرضه کننده مستقیم محصولات تضمین ­شده سنگی در ایران می باشد.

این شرکت، با بهره‌گیری از دانش جمعی از مهندسان با سابقه در زمینه­ های زمین­ شناسی، معدن و کارشناسان خبره در امر بازرگانی داخلی و خارجی، سالهاست در زمینه تولید و عرضه سنگ­های تزئینی و نما فعالیت می نماید.

یکی از معادن فعال این مجموعه، معدن گرانیت قرمز سارو بوده که تنها معدن گرانیت قرمز در سطح استان و از معدود معادن سنگ گرانیت قرمز در سطح کشور است.

 معرفی معدن گرانیت قرمز سارو: واقع در شمال شرق سمنان با ذخیره‌ای بیش از یک میلیون تن و قابلیت تولید انبوه از شرایط ایده‌آل جهت طراحی و استخراج برخوردار و با بهره­گیری از تیم مهندسی متخصص و باتجربه در زمینه طراحی و استخراج موجب شده تا کلیه مراحل استخراج و برنامه‌ریزی تولید مطابق استانداردهای بین‌المللی با بالاترین راندمان و بهره‌وری صورت پذیرد.

سنگ گرانیت قرمز سارو عاری از درز و شکافهای موثر بر کیفیت توده سنگ بوده و از کوپ دهي ايده آل در شش وجه برش، قواره‌دهي درابعاد دلخواه مشتري و يکنواختي در رنگ و زمينه سنگ برخوردار می‌باشد که با استفاده از تجهيزات مدرن در استخراج با کیفیت و سرعت مناسب عملیات بهره ‌برداری آن صورت می‌پذیرد.

کارخانه فرآوری(سنگبری)

بهره‌گیری از کارخانه مجهز واقع در شهرک صنعتی سمنان با قابليت فرآوري سنگ به صورت تايل و مصنوعات متنوع سنگي، به همراه تيم متخصص و باتجربه در امر فرآوري سنگ، موجب افزایش ظرفیت تولید سنگ در ابعاد و طرحهای مختلف در کاربریهای مختلف شده است.